Informace přepravce PPL 

 • S okamžitou platností zavádíme bezkontaktní doručování. Po příjemcích nevyžadujeme pro předání zásilky podpis, abychom eliminovali fyzický kontakt.
 • Vybrané PPL Parcelshopy jsou i nadále v provozu. 
 • Příjemce aktivně vyzýváme, aby platili za zboží již při vytvoření objednávky. Žádáme vás, abyste maximálně podpořili platby za zboží předem a poskytovali  kompletní kontakty na příjemce. Na základě vývoje situace můžeme přistoupit k vypnutí služby „Dobírka“.
 • Na Slovensko již není nadále možné zasílat balíky na dobírku na základě přijatých opatření našeho rozvozového partnera v této lokalitě.
 • V souvislosti s minimalizací rizik s účinností od 16. 3. 2020 omezujeme osobní odběry a podeje na všech depech PPL.

Informace Zásilkovna

Výdej zásilek na výdejních místech bez platebního terminálů zajištěn.

Pokud výdejní místo nemá platební terminál, tak máme připravenou alternativu jak mohou zákaznici zaplatit svoje zásilky bezhotovostní platbou. Zákazník při vyzvednutí své zásilky na výdejním místě bez platebního terminálu, dostane při výdeji zásilky z klientské sekce SMSku s odkazem na platební bránu, kde zákazník provede online platbu kreditní kartou.

 • Výdej zásilek povolen, a to i jinak zavřených obchodech!
  Nařízením Vlády ČR byl zákaz maloobchodního prodeje, ale výdej zásilek z internetových obchodů má výjimku (tj. samotný výdej zásilek z internetových obchodů MŮŽE PROBÍHAT i v obchodech, kde je jinak prodej zboží vládním nařízením zakázán.

Výše uvedené se vztahuje nejen na obchody s potravinami a léky, ale na všechny provozovny, které zajišťují službu Zásilkovny (tj. příjem a výdej zásilek z Internetu) a zároveň dle všeho nejsou umístěny v obchodních centrech. Pro jistotu uvádíme, že v takových prodejnách je povolen pouze výdej a příjem zásilek, nikoli prodej vlastního zboží.

 • Cesta osob pro podání i vyzvednutí zásilek povolena!
  Ve vztahu k provozu výdejních míst Zásilkovny vás informujeme, že jsou povoleny cesty osob nezbytně nutné k využívání poštovních služeb. Zásilkovna je registrovaným poskytovatelem poštovních služeb.
 • Stejně tak jsou povoleny cesty do zaměstnání a k výkonu podnikatelské činnosti. I provozovatelé výdejních míst a jejich zaměstnanci tak mají cestu do výdejny vládním nařízením povolenu. 

Informace Česká pošta 

Česká pošta v současné době standardně doručuje balíkově, listovní i ostatní zásilky a vyřizuje poštovní záležitosti na svých pobočkách. Stejné tak běžné spolupracuje se smluvními partnery. Mezi našimi zaměstnanci zatím není žádný potvrzený případ koronaviru. Ve zvýšené míře dbáme na dodržování všech opatření. která by měla snížit riziko šíření případné nákazy jako např. dezinfekci našich provozoven, zvýšenou hygienu zaměstnanců, zejména těch, kteří přichází do kontaktu se zákazníky.

Jsme subjektem národní kritické infrastruktury a rovněž Evropské kritické infrastruktury, z tohoto statutu České poště vyplývají jasná práva a povinnosti subjektu. Sledujeme všechny kroky vlády a bezpečnostní rady, podle kterých následné postupujeme. V návaznosti na tato rozhodnuti zavádí Česká pošta taková opatření, aby naplnila svou úlohu a zabezpečila služby pro potřeby státu, firem i občanů. Máme jednoznačné definovány krizové postupy a řídíme se jimi bez výjimky.