FENIX RCR123A / 16340 (Li-Ion) USB - dobíjecí USB baterie

 • 209 Kč
 • skladem eshop
  nejpozději 29. 02. u Vás
 • Nabíjecí baterie Fenix ARB-L16-700U (RCR123A, 16340) s vlastním nabíjecím mico-USB konektorem. Lze ji nabíjet připojením kabelu do micro-USB konektoru (např. z počítače či nabíječkou na mobilní telefon) tak i v klasické nabíječce. Li-ion technologie dává jeden z nejlepších poměrů množství uchované energie k váze článku. Baterie nemají paměťový efekt a samovybíjení je minimální.

  Ochranu baterie lze rozdělit do dvou oblastí. V první jsou přidané elektronické obvody jež zabraňují přebití článku (situaci kde u klasických li-ion baterii existuje riziko exploze) nebo naopak jeho přílišnému vybití (akumulátor by pak nešel znovu nabít).

  Navíc tyto obvody chrání baterii proti zkratu či vysokému proudovému odběru, který by mohl akumulátor poškodit. Pokud elektronika baterie vyhodnotí dosažení limitních hodnot, odpojí článek. V druhé je pak ochrana proti přehřátí ( PTC thermal protection ) a speciální protivýbuchový ventil. Na rozdíl od jiných ventilů používaných v li-ion bateriích, tento v případě, kdy tlak plynu v článku překročí určitou mez, oddělí elektrody uvnitř baterie a tím de-facto přeruší exotermickou reakci a vypustí přetlak plynu mimo akumulátor. Díky kombinaci elektronické a mechanické (teplotní a tlakové) ochrany patří Fenix baterie k těm nejbezpečnějším dostupným li-ion akumulátorům.

  Svou velikostí odpovídá akumulátor RCR123A jednorázové lithiové CR123A baterii, proto se i často používá do svítilen jako dobíjecí alternativa k těmto jednorázovým článkům. Ověřte si prvně zda váš spotřebič tento článek podporuje neboť oproti jednorázové baterii má vyšší nominální napětí.

  Ochranná elektronika zabudovaná u plusového pólu zajišťuje ochranu proti přebití, úplnému vybití a zkratu.

  Tyto akumulátory je možné použít například těchto svítilnách:

  • Fenix E15 XP-G2
  • Fenix PD25
  • Fenix RC09
  • Fenix PD22 Ultimate Edition

  POZOR - nepoužívat v Fenix E15 (neplatí pro E15 XP-G2), PD10, PD12, PD20, PD22 (neplatí pro Ultimate Edition) a HL50, hrozí poškození elektroniky!

  Nominální napětí : 3,6 V
  Kapacita : 700 mAh
  Maximální proudový odběr : 2C (1,4 A)
  Maximální nabíjecí proud: 1A, nabíjecí proud vestavěného micro-USB vstupu: 0,3A.
  Životnost: 500 cyklů nabíjení
  Průměr : 16 mm (+/- 0,2 mm)
  Výška : 35,5 mm (+/- 0,2 mm)
  Váha : 18,35 gramů.
  Záruka : 2 roky

  Nabíjení přes micro-USB konektor
  Zapojte USB kabel do bočního micro-USB konektoru, během nabíjení svítí kontrolka na vrchní straně akumulátoru červeně. Po dosažení plného nabití svítí modře.
  Upozornění
  Pokud možno nevybíjejte akumulátor pod 3V
  Nezkratujte akumulátor (nespojujte póly článku vodičem)
  Nevhazujte akumulátor do ohně ani do vody
  Nikdy nevkládejte akumulátor do nabíječky obráceně (opačně polaritami)
  Při použití akumulátoru dbejte na zásady bezpečnosti
  Používejte pouze adekvátní nabíječku podporující Li-ion akumulátory
  • Parametry produktu
  • Výrobce: FENIX
  • kód: FERCR123ALIIONUP
  • kolekce : 2024 jaro

 • FENIX RCR123A / 16340 (Li-Ion) USB

  RCR123A / 16340 (Li-Ion) USB
  RCR123A / 16340 (Li-Ion) USB
  RCR123A / 16340 (Li-Ion) USB
  RCR123A / 16340 (Li-Ion) USB
 • Fenix je high-tech přední značka pro outdorové sportovní osvětlení včetně  špičkových svítilen, světlometů, světel pro jízdní kola, campingových luceren, čelovek, nabíjecích baterek a příslušenství